![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16003518
*
nr 1600 3518
Dan Wirén
(f. 1951), Sverige
Oljemålning, 2 st, Abstrakt. Signerad, daterad - 61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x76 cm
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 18:37:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 23:36:42
1
350 kr
24/2 09:50:45
2
400 kr
26/2 13:13:42
3
600 kr
26/2 18:30:34
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: abstrakt dan wirén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Dan Wirén
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
nr 1600 3518
Dan Wirén
(f. 1951), Sverige
Oljemålning, 2 st, Abstrakt. Signerad, daterad - 61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x76 cm
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 23:36:42 | 1 | 350 kr |
24/2 09:50:45 | 2 | 400 kr |
26/2 13:13:42 | 3 | 600 kr |
26/2 18:30:34 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: abstrakt dan wirén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19